Lexicon RV-6

Lexicon RV-6


Amplituner kina domowego, który przeniesie Twoje wrażenia na wyższy poziom. Dzięki systemowi dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS i DTS: X 3D, algorytmowi korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live®, procesorowi dźwięku przestrzennego Logic7 i odpowiedniemu zapasowi mocy klasy A/B, amplituner Lexicon RV-6 to podstawa zaawansowanego systemu kina domowego.

Wszystko, czego potrzebujesz!


Lexicon RV-6 został zaprojektowany tak, żeby zapewnić maksymalną efektywność urządzeń w systemie AV klasy premium. To najlepsza w swojej klasie jakość przetwarzania sygnałów audio i video, wydajny wzmacniacz pracujący w klasie AB z pełną mocą na wszystkich kanałów, nawet z najbardziej wymagającym materiałem dźwiękowym. Sekcje video i audio są zaprojektowane pod kątem obecnych i przyszłościowych standardów. RV-6 wyposażono w HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K Ultra HD i 3D i jest kompatybilny z Dolby Vision.
Audiofilski przetwornik 24 bit / 192 kHz, korektor akustyki pomieszczenia Dirac Live®, pełna skala dynamiki i niskie zniekształcenia zapewniają krystalicznie czyste brzmienie muzyki i filmów. Opatentowany przez firmę Harman system Logic 7 Immersion™ pozwala słuchaczowi otoczyć się bogatym i naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa audio i video 4K, sterowanie sygnałem podczerwieni, triggery oraz wyjścia XLR i RCA sprawiają, że Lexicon RV-6 jest uniwersalnym centrum sterowania w systemach kina domowego wyższej klasy.

Audiofilska jakość


Lexicon RV-6 do konwersji A/D i D/A wykorzystuje przetwornik Cirrus CS42528 o parametrach 24 bit / 192 kHz, oferujący zakres dynamiki 114 dB i zniekształcenia THD+N na poziomie -100 dB. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niezrównanej czystości dźwięku.

Elastyczność


Dzięki dekodowaniu standardu 7.1.4, wyjściom pre-amp 11.2 i 7 kanałom wzmocnienia, a także niezależnej drugiej strefie z sygnałem video 4k, możliwością sterowania za pomocą sygnału podczerwieni, triggerów, RS232, i Ethernetu, RV-6 można skonfigurowa praktycznie we wszystkich systemach domowej rozrywki.

Logic7 Immersion


Lexicon ma bogatą historię w profesjonalnym przetwarzaniu dźwięku cyfrowego, a produkty tej firmy można znaleźć w wielu studiach nagraniowych światowej sławy. Ten zwycięski rodowód Grammy jest widoczny w RV-6 z autorskim systemem Logic7 Immersion™, w pełni wykorzystującym głośniki górne i zapewniającym słuchaczowi naturalny, trójwymiarowy dźwięk. Zaprojektowany przez naukowców i inżynierów Lexicon, Logic 7 Immersion zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że poczujesz się jak w sali koncertowej, podczas sesji nagraniowej z muzykami w studio lub otoczony bohaterami filmu. Jest to subtelność osiągnięta bez wrażenia nadmiernej psychoakustycznej obróbki i sztucznych efektów.

Unikalny design


Charakterystyczna stylistyka urządzeń Lexicon emanuje dyskretnym luksusem. Szczotkowany, anodyzowany, aluminiowy panel czołowy o grubości 12-mm prezentuje się odważne i wyjątkowo. Solidne, 5-cm aluminiowe pokrętło zapewnia precyzyjną regulację głośności i wygodne potwierdzanie opcji menu, a podwójna linia przycisków – elegancką prostotę i funkcjonalność. Opcje menu są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym dla marki Lexicon kolorze niebieskim. Ikoniczne firmowe logo jest wyfrezowane w aluminiowym panelu, umacniając wrażenie solidności.

WIĘCEJ DRAMATURGII Z OBRAZU TELEWIZYJNEGO


Dolby Vision ™ to udoskonalony standard HDR. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych w najnowocześniejszych kinach, Dolby Vision zapewnia lepszy obraz, osiągnięty dzięki poprawionej wydajności wyświetlania danych na ekranie. Ponieważ Dolby Vision to standard HDR preferowany przez największe studia filmowe, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia on dostęp do większej liczby programów i filmów.

Cechy:
Logic7 Immersion 
Dolby Atmos i DTS: X z dekodowaniem 7.1.4 oraz 11.2 wyjściami pre-amp
Zgodny z Dolby Vision
4k (UHD) HDMI2.0a z HDCP2.2 w strefie głównej i drugiej 
7 wejść HDMI, 3 wyjścia HDMI, kompatybilne z ARC
Dirac Live® do korekcji akustycznej pomieszczenia 
Spotify® Connect
Audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus CS42528
Wzmacniacze w klasie AB
Tylny panel: Ethernet, RS232, triggery strefy głównej i drugiej
Darmowa aplikacja sterująca


Moc ciągła na kanał, przy 8Ω
2 pracujące kanały, 20 Hz – 20 kHz, < 0.02 % THD 110 W
2 pracujące kanały, 1 kHz, 0.2 % THD 125 W
7 pracujących kanałów, 1 kHz, 0.2 % THD 90 W
Szumy i przydźwięk (filtr A) < 0.15 mV
Wejścia liniowe stereo
Maksymalny poziom wejściowy 4.5 V RMS
Czułość nominalna (do wyboru) 1 V, 2 V, 4 V
Impedancja wejściowa 47 kΩ
Stosunek sygnał/szum (filtr A, 100 W, normal / stereo direct) 100 dB / 110 dB
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz (+/- 0.2 dB)
Wyjścia przedwzmacniacza
Nominalny poziom na wyjściu 1 V RMS
Impedancja wyjściowa 560Ω
THD+N (2 0Hz – 20 kHz) -100dB
Wyjście słuchawkowe
Maksymalny poziom wyjściowy dla 32 Ω 2 V RMS
Impedancja wyjściowa < 5 Ω
Ogólne
Napięcie zasilania 220-240 V, 50-60 Hz
Zużycie energii (moc maksymalna) 1.5 kW (rozpraszanie cieplne: ok. 5200 BTU / h)
Zużycie energii (urządzenie włączone) 100 W (rozpraszanie cieplne: ok. 340 BTU / h)
Zużycie energii (tryb czuwania) < 0.5 W
Wymiary
S x G (z zaciskami głośnikowymi) x W (z nóżkami) 433 x 425 x 171 mm
Waga (netto) 15.5 kg
Waga (w opakowaniu) 18.8 kg
AUTORYZOWANI DEALERZY
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans