HISTORIA MARKI

ZRODZONE W STUDIO


NIE JESTEŚMY NOWICJUSZAMI W KATEGORII BRZMIENIA NAJWYŻSZEJ KLASY. LEXICON WYZNACZA STANDARDY CYFROWEGO DŹWIĘKU PRAKTYCZNIE WE WSZYSTKICH STUDIACH NAGRANIOWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE. MOŻNA RZEC, ŻE POMOGLIŚMY WYKREOWAĆ ŚWIAT W 80 % PRZYPADKÓW NAGRANEJ MUZYKI. STAJĄC SIĘ WŁAŚCICIELEM URZĄDZEŃ LEXICON MOŻESZ MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE SKORZYSTASZ Z TYCH SAMYCH ROZWIĄZAŃ, NA KTÓRYCH OD LAT PRACUJĄ PROFESJONALIŚCI. DOSTOSOWALIŚMY JE TAKŻE DO UŻYTKOWANIA W DOMU, CO PO LATACH ZOSTAŁO DOCENIONE PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ GRAMMY®.

NA TROPIE INNOWACJI


OD ROKU 1971 LEXICON WYZNACZA KIERUNEK ROZWOJU TECHNIKI AUDIO, WPROWADZAJĄC INNOWACJE ZARÓWNO W BRANŻY PROFESJONALNEJ, JAK I NA RYNKU KONSUMENCKIM. OD PIERWSZEGO NA ŚWIECIE POPULARNEGO PROCESORA EFEKTÓW CYFROWYCH AŻ DO NAJNOWSZEGO AUTOMATYCZNEGO SYSTEMU KOREKCJI AKUSTYKI – KAŻDE Z NASZYCH URZĄDZEŃ JEST ODZWIERCIEDLENIEM PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI DO MUZYKI I ZAANGAŻOWANIA W PROCES JEJ KREOWANIA.

LEXICON PRZEZ LATA

1971

ZAŁOŻENIE FIRMY PRZEZ SPECJALIZUJĄCEGO SIĘ W PRZETWARZANIU DANYCH PROFESORA MIT FRANCISA LEE ORAZ INŻYNIERA CHUCKA BAGNASCHI, ODPOWIEDZIALNEGO ZA MEDYCZNE URZĄDZENIA CYFROWE AUDIO DO MONITOROWANIA PRACY SERCA.

1971 - 1988

LEXICON ZOSTAJE LIDEREM W ŚWIECIE CYFROWYCH PROCESORÓW POGŁOSOWYCH I OBRÓBCE SYGNAŁU AUDIO, A TAKŻE PIONIEREM NAGRYWANIA NA TWARDE DYSKI. W TYM OKRESIE POWSTAJĄ URZĄDZENIA NA POTRZEBY BRANŻY NAGRANIOWEJ.

1988

PIERWSZE URZĄDZENIE KONSUMENCKIE: PRZEDWZMACNIACZ CP-1 Z PROCESOREM DOLBY SURROUND. ZAPOCZĄTKOWAŁ ON SERIĘ CP (CP-2, CP-3 I CP-3 PLUS), STAWIAJĄC FIRMĘ LEXICON NA POZYCJI LIDERA W KATEGORII PROCESORÓW KINA DOMOWEGO.

1994

PIERWSZE URZĄDZENIE KONSUMENCKIE: PRZEDWZMACNIACZ CP-1 Z PROCESOREM DOLBY SURROUND. ZAPOCZĄTKOWAŁ ON SERIĘ CP (CP-2, CP-3 I CP-3 PLUS), STAWIAJĄC FIRMĘ LEXICON NA POZYCJI LIDERA W KATEGORII PROCESORÓW KINA DOMOWEGO.

1995

POJAWIA SIĘ SERIA WZMACNIACZY NT, W SKŁAD KTÓREJ WCHODZĄ MODELE: 212, 312, 412, 225 I 512. SĄ ONE WYPRODUKOWANE PRZY WSPÓŁPRACY Z KANADYJSKIM SPECJALISTĄ OD HIGH-ENDOWEJ ELEKTRONIKI, FIRMĄ BRYSTON.

1996

DC-1 – PRZEDWZMACNIACZ-PROCESOR BĘDĄCY POCZĄTKIEM SERII ZASTĘPUJĄCEJ MODELE CP. ODTWARZACZ LASER DISC LDD-1 DODAJE TAKŻE OPCJĘ DEKODERA DOLBY DIGITAL (ZNANEGO WTEDY JAKO AC-3). BYŁ TO WTEDY JEDYNY SYSTEM ODTWARZAJĄCY CYFROWY DŹWIĘK SURROUND.

1999

DC-2 – PIERWSZY NA ŚWIECIE PRZEDWZMACNIACZ-PROCESOR SURROUND Z WBUDOWANYMI DEKODERAMI DTS I DOLBY DIGITAL. MIESIĄC PÓŹNIEJ POJAWIA SIĘ MC-1, CZYLI PROCESOR WYPOSAŻONY W REWOLUCYJNY AUTORSKI ALGORYTM SURROUND LOGIC 7.

2001

PRZEDWZMACNIACZ-PROCESOR SURROUND MC-12. TO NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE W TAMTYCH CZASACH URZĄDZENIE CHARAKTERYZOWAŁO SIĘ IKONICZNYM WZORNICTWEM PRZEDNIEGO PANELU, KTÓRE STOSUJEMY DO DZIŚ. MC-12 BYŁ TAKŻE PIERWSZYM PROCESOREM OPATRZONYM CERTYFIKATEM THX ULTRA, PODNOSZĄC W TEN SPOSÓB POPRZECZKĘ JAKOŚCI W ŚWIECIE URZĄDZEŃ SURROUND.

2001

WIELOKANAŁOWE WZMACNIACZE MOCY: SIEDMIOKANAŁOWY LX-7 I PIĘCIO- LX-5.

Luty 2003

WPROWADZENIE PRZEDWZMACNIACZA-PROCESORA SURROUND MC-8, BĘDĄCEGO UPROSZCZONĄ WERSJĄ MC-12. MODEL TEN DYSPONOWAŁ MNIEJSZĄ LICZBĄ WEJŚĆ I STREF PODWÓJNYCH, JEDNAK ZACHOWYWAŁ KLASĘ DŹWIĘKU ZNANĄ Z MC-12, BĘDĄC JEDNOCZEŚNIE PIERWSZYM URZĄDZENIEM FIRMY LEXICON Z CERTYFIKATEM THX ULTRA2.

Marzec 2003

ODTWARZACZ DVD/SACD, MODEL RT-10. ZAPROJEKTOWANY SAMODZIELNIE OD PODSTAW, JEST ON PO DZIŚ DZIEŃ UWAŻANY ZA ŹRÓDŁO WZORCOWE W KATEGORII JAKOŚCI DŹWIĘKU I OBRAZU, WYKONANIA I WZORNICTWA.

Październik 2003

WIELOKANAŁOWE WZMACNIACZE MOCY CX-7 I CX-5, DYSPONUJĄCE MOCĄ OBNIŻONĄ (140 W ODPOWIEDNIO NA 7 I 5 KANAŁÓW) W STOSUNKU DO MODELI LX.

2005

MC-4 – JEDNOSTREFOWY PRZEDWZMACNIACZ PRZEZNACZONY DO PROSTYCH SYSTEMÓW KINA DOMOWEGO, JEDNAKŻE ZACHOWUJĄCY PODSTAWOWE FUNKCJE MC-8 I MC-12, WRAZ Z CERTYFIKATEM THX ULTRA2.

Maj 2006

POJAWIAJĄ SIĘ PRZEDWZMACNIACZE-PROCESORY SURROUND MC-12DH I MC-12HDB. TE DWA MODELE WPROWADZAJĄ DO PLATFORMY MC-12 ZŁĄCZA HDMI, PRZYGOTOWUJĄC JĄ NA BLURAY I INNE PRZYSZŁOŚCIOWE FORMATY WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI OBRAZU. NATOMIAST MODELE MC-8 V2 I MC-8B V2 LEXICON MAJĄ NA POKŁADZIE NAJNOWSZE PROCESORY SURROUND DOLBY I DTS ORAZ AUTORSKI SYSTEM AUTOMATYCZNE KALIBRACJI DŹWIĘKU I PROCESOR SYGNAŁOWY LIVE.

Czerwiec 2006

ZX-7 I RX-7, CZYLI WIELOKANAŁOWE WZMACNIACZE MOCY, ZASTĘPUJĄCE MODELE SERII LX I CX. PIERWSZY Z NICH ZAPEWNIA 7 X 300 W, A DRUGI – 7 X 200 W I WYDAJNOŚĆ PRĄDOWĄ 20 A. SĄ ONE WKRÓTCE UZUPEŁNIONE MNIEJSZYM MODELEM GX-7 O MOCY 7 X 125 W.

2008

LEXICON WPROWADZA AMPLITUNER RV-5 ORAZ PRZEDWZMACNIACZ-PROCESOR MV-5. OBYDWA MODELE WYPOSAŻONO W PODWÓJNE WEJŚCIA HDMI, A RV-5 DYSPONOWAŁ MOCĄ 7 X 80 W. BYŁY TO TAKŻE PIERWSZE URZĄDZENIA FIRMY LEXICON, DYSPONUJĄCE TUNEREM AM/FM, WEJŚCIEM PC USB ORAZ MOŻLIWOŚCIĄ DOKOWANIA IPODA.

2009

PIERWSZY UNIWERSALNY ODTWARZACZ BLURAY FIRMY LEXICON, MODEL BD-30, KTÓRY ŁĄCZY W SOBIE IKONICZNE FIRMOWEGO WZORNICTWO Z DOSKONAŁYM ODWZOROWANIEM OBRAZU I DŹWIĘKU WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI. ODTWARZA ON TAKŻE PŁYTY SACD ORAZ WIELE INNYCH FORMATÓW AUDIO-VIDEO.

2011

PREMIERA WIELOKANAŁOWEGO WZMACNIACZA MULTIROOM DD-8. TO REWOLUCYJNE URZĄDZENIE DYSPONUJE OPATENTOWANĄ PRZEZ HARMANA WZMOCNIENIEM TYPU DRIVERCORE™ I JEST PIERWSZYM PRODUKTEM KONSUMENCKIM WYPOSAŻONYM W EKOLOGICZNĄ TECHNIKĘ GREENEDGE™ TEGO SAMEGO KONCERNU. ZDOBYWA ON SZEREG NAGRÓD BRANŻOWYCH W KATEGORII JAKOŚCI DŹWIĘKU I WYKONANIA.

AUTORYZOWANI DEALERZY
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans