DD-8+

DD-8+


Wzmacniacz sieciowy Lexicon® DD-8+ łączy potęgę brzmienia z elastycznością użytkowania w postaci: matrycowego krzyżowania sygnału, sterowania po IP, wielokanałowego procesora DSP i wysokiej klasy modułu wzmacniacza. DD8+ oferuje pełną paletę funkcji służących do kształtowania brzmienia i konfiguracji parametrów pracy, a także solidne 125 W na 8 kanałów, zamknięte w kompaktowym urządzeniu o pojedynczej wysokości szafy rack.

Cechy:

Opatentowana technologia DriveCore
Matrycowe krzyżowanie sygnału – pozwala na przypisanie dowolnego wejścia do dowolnego gniazda głośnikowego lub wszystkich na raz
Audiofilski DAC o rozdzielczości 24 bit / 192 kHz
Poziom głośności, tonów niskich i wysokich, regulowane filtry górno- i dolnoprzepustowe dla każdego kanału niezależnie
Wejścia z detekcją sygnału i triggerem 5-15 V 
Możliwość sterowania po IP z systemów automatyki Crestron, AMX, Control 4 i innych
Zgodna z normami energetycznymi technologia HARMAN GreenEdge™
Diody LED na przednim panelu, sygnalizujące status urządzenia
Obwody zabezpieczające i sprzęgające
Możliwość postawienia na półce (nóżki w zestawie)
125 W przy 8 Ω, dla wszystkich kanałów wysterowanych
10 (5 stereo) wejść analogowych i 4 cyfrowe stereo
Wbudowany procesor DSP, dostępny z poziomu komputera ze złączem ethernet
Limiter mocy wyjściowej i regulacja opóźnienia sygnału
Efektywne chłodzenie z wykorzystaniem cichej konwekcji
Dziesięciopasmowy korektor parametryczny z generatorem szumu różowego
Włącznik na przednim panelu, z sygnalizatorem LED
Układy zabezpieczające przed zwarciem i przegrzewaniem
Lekka konstrukcja o wymiarach 1U (uchwyty w zestawie)

Lexicon® DD-8+ to zaawansowany wzmacniacz oferujący matrycowe krzyżowanie sygnału ze sterowaniem sieciowym oraz wielokanałowy procesor DSP, które pozwalają na dowolne kształtowanie brzmienia i oferują wachlarz funkcji użytkowych. DD-8+ wyposażono w nagradzaną technologię wzmacniacza DriveCore™, oferującą moc 125 W na 8 kanałów, a także kompaktową obudowę o wysokości zaledwie 1 elementu w szafie rackowej. Dodatkowo: 10 wejść analogowych i 4 cyfrowe stereo, przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 32 oraz możliwość konfiguracji i sterowania z poziomu przeglądarek internetowych.

MOCNY


Lexicon® DD8+ wykorzystuje opatentowaną technologię wzmacniającą DriveCore™, która zapewnia zapas mocy przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia, pracując z bardzo wysoką skutecznością. Przy wszystkich ośmiu wysterowanych kanałach wzmacniacz oddaje 125 W na każdy, dzięki czemu DD-8+ z łatwością wysteruje nawet najtrudniejsze głośniki. Wydajny procesor DSP z 10-pasmowym korektorem parametrycznym i limiterem sygnału w każdym kanale, zapewnia funkcjonalność przedwzmacniacza, łącząc ją z audiofilskim przetwornikiem o rozdzielczości 24 bit / 192 kHz. Dzięki takim cechom DD-8+ zapewnia niezrównaną jakość dźwięku w każdym pomieszczeniu.

Technologia wzmacniacza DriveCore™


Ustanawiająca nowe standardy jakości dźwięku w systemach audio technologia wzmacniaczy DriveCore™ szczyci się wieloma autorskimi patentami. Rozwiązania te zostały opracowane przy współpracy inżynierów koncernu HARMAN z firmą Texas Instruments. Wzmacniacz HARMAN DriveCore™ jest dużo mniej złożony od standardowej konstrukcji w klasie D. DriveCore™ łączy w sobie stopień sterujący z modułem wzmacniacza mocy, zastępując ponad 500 elementów dyskretnych w ścieżce sygnału typowego wzmacniacza klasy D pojedynczym modułem półprzewodnikowym o rozmiarach monety. Ta przełomowa technologia pozwala DD-8+ wygenerować 1000 W krystalicznie czystego dźwięku, przy zachowaniu niskiej temperatury pracy, rozmiarów pojedynczego komponentu w standardzie szafy rackowej i wagi poniżej 5 kg.

ELASTYCZNY


Z matrycowym przełącznikiem sygnału 10 x 8 oraz rozbudowanym procesorem DSP, Lexicon DD-8+ to idealny wzmacniacz do systemów multiroom, instalacji audio oraz systemów kina domowego. Oferuje on sporą elastyczność konfiguracji za pomocą sieciowego interfejsu do sterowania. Do wykorzystania jest m. in. 10 analogowych i 4 cyfrowe wejścia sygnału stereo i selektor mono/stereo dla każdej pary złącz głośnikowych. Procesor DSP ma funkcjonalność przedwzmacniacza, oferując generator szumu różowego, regulację basu i wysokich tonów, 10-pasmowy korektor parametryczny, limiter mocy sygnału, regulację opóźnienia i filtracji górno- oraz dolnoprzepustowej, dopasowanie poziomów wejść ze wskaźnikiem przesterowania oraz niezależne ustawienia siły głosu na każdym z wyjść głośnikowych. Oprócz tego ostatniego można zdefiniować także maksymalną głośność globalną, wyciszenie i przyciemnienie wskaźnika LED. Funkcjonalność uzupełniają:  sterowanie po IP przez złącze ethernet, detekcja sygnału i porty triggera 5-15 V, a także 3 globalne presety.

EKOLOGICZNY


Lexicon DD8+ wykorzystuje przyjazną dla środowiska technologię HARMAN GreenEdge™, charakteryzującą się niskim poborem energii oraz zdumiewająco małą emisją ciepła. Wydajny wzmacniacz chłodzony konwekcyjnie pozwala na umieszczenie pięciu urządzeń jedno na drugim, z pojedynczą przestrzenią chłodzącą nad nimi. DD-8+ spełnia wymogi poboru pół wata w spoczynku, a podczas pracy zużywa mniej energii niż standardowe wzmacniacze w trybie jałowym. Obwody sprzężenia zwrotnego i zabezpieczeń znajdują się w module DriveCore™ i przełączają sie w tryb czuwania, gdy przez wzmacniacz nie płynie sygnał, co pozwala na dodatkową oszczędność prądu.

DYNAMICZNY


Lexicon® ma długą historię w produkcji profesjonalnych procesorów dźwięku – nasze urządzenia można znaleźć w najlepszych studiach nagraniowych na całym świecie. Nagradzane Grammy rozwiązania są widoczne także w modelu DD-8+, w postaci komponentów odpowiadających za najwyższą jakość dźwięku, z której Lexicon znany jest od zawsze. Od 32-bitowego przetwornika ESS Sabre32 z redukcji jittera w dziedzinie czasu, przez ekstremalnie dokładny korektor, filtry i procesor dynamiki, aż do ultra-wydajnych obwodów wzmacniających DriveCore™. Dzięki nim Lexicon® DD-8+ zapewnia pełny zakres dynamiki, ekstremalnie niskie zniekształcenia i niezrównaną klarowność dźwięku.
Komunikacja i sterowanie
IP, z przeglądarki internetowej i urządzeń innych producentów
Wyjściowa moc ciągła na kanał przy 8 Ω
125 W RMS na kanał, 20 Hz – 20 kHz
Pasmo przenoszenia 20 Hz
20 kHz (+0 / -1.5 dB)
Zniekształcenia harmoniczne (THD)
< 0.05 % dla pełnej mocy, 20 Hz – 20 kHz
Przesłuch międzykanałowy
< -70 dB dla 1 kHz
Czułość wejściowa
1.12 V (125 W, 8 Ω)
Wzmocnienie
29 dB
Impedancja wejściowa
100 kΩ
Wejście triggera
min. 5 V, max 15 V
Wysokość
54 mm (z nóżkami), 45 mm (bez nóżek)
Szerokość
438 mm
Głębokość
378 mm
Waga
4.2 kg
Wzmocnienie
29 dB
zasilanie
220-240 V, 50-60 Hz
AUTORYZOWANI DEALERZY
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans