Lexicon RV-9

Lexicon RV-9


Amplituner kina domowego ze wzmacniaczami mocy w klasie G, który przeniesie Twoje wrażenia na najwyższy poziom. Dzięki systemowi dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS i DTS: X 3D, algorytmowi korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live®, procesorowi dźwięku przestrzennego Logic7 i potężnemu wzmocnieniu w klasie G, amplituner Lexicon RV-9 zapewni niezrównany dźwięk i łatwość wysterowania trudnych głośników.

Wszystko, czego potrzebujesz!


Lexicon RV-9 został zaprojektowany tak, żeby zapewnić maksymalną efektywność urządzeń w systemie AV klasy premium. To najlepsza w swojej klasie jakość przetwarzania sygnałów audio i video, bezkompromisowy wzmacniacz w klasie G, zapewniający pełną moc i klarowne brzmienie we wszystkich kanałach, nawet z najbardziej wymagającym materiałem dźwiękowym. Sekcje video i audio są zaprojektowane pod kątem obecnych i przyszłościowych standardów. RV-6 wyposażono w HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K Ultra HD i 3D i jest kompatybilny z Dolby Vision.
Audiofilski przetwornik 24 bit / 192 kHz, korektor akustyki pomieszczenia Dirac Live®, pełna skala dynamiki i niskie zniekształcenia zapewniają krystalicznie czyste brzmienie muzyki i filmów. Opatentowany przez firmę Harman system Logic 7 Immersion™ pozwala słuchaczowi otoczyć się bogatym i naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa audio i video 4K, sterowanie sygnałem podczerwieni, triggery oraz wyjścia XLR i RCA sprawiają, że Lexicon RV-9 jest jednym z najlepszych  amplitunerów AV na świecie.

Audiofilska jakość


Lexicon RV-9 do konwersji A/D i D/A wykorzystuje przetwornik Cirrus CS42528 o parametrach 24 bit / 192 kHz, oferujący zakres dynamiki 114 dB i zniekształcenia THD+N na poziomie -100 dB. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niezrównanej czystości dźwięku.

Wzmocnienie w klasie G – najlepsze cechy dwóch światów


Wzmacniacz pracujący w klasie G to bardzo skomplikowana konstrukcja, ale poprawnie zaprojektowany nie ma sobie równych. Klasa G oferuje większą wydajność i przejrzystość przy mniejszych stratach energii cieplnej niż klasa A. Podobnie jak w hybrydowym silniku samochodowym, w klasie G zastosowano wiele zasilaczy. Pierwszy działa w czystej klasie A, pozbawionej zniekształceń przejścia sygnału przez zero. Jeśli pojawia się sygnał dynamiczny, który przekracza możliwości pierwszego zasilacza, do akcji wkracza stopniowo drugi zasilacz, aż do osiągnięcia pełnej mocy znamionowej. Konstrukcja tego typu zapewnia ​​dodatkową moc przy krystalicznie czystym brzmieniu, w zależności od poziomu sygnału i obciążenia głośnikowego. 

Elastyczność


Dzięki dekodowaniu standardu 7.2.4, wyjściom pre-amp 11.1 i 7 kanałom wzmocnienia, a także niezależnej drugiej strefie z sygnałem video 4k, możliwością sterowania za pomocą sygnału podczerwieni, triggerów, RS232, i Ethernetu, RV-6 można skonfigurowa we wszystkich systemach kina domowego najwyższej klasy.

Logic7 Immersion


Lexicon ma bogatą historię w profesjonalnym przetwarzaniu dźwięku cyfrowego, a produkty tej firmy można znaleźć w wielu studiach nagraniowych światowej sławy. Ten zwycięski rodowód Grammy jest widoczny w RV-9  z autorskim systemem Logic7 Immersion™, w pełni wykorzystującym głośniki górne i zapewniającym słuchaczowi naturalny, trójwymiarowy dźwięk. Zaprojektowany przez naukowców i inżynierów Lexicon, Logic 7 Immersion zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że poczujesz się jak w sali koncertowej, podczas sesji nagraniowej z muzykami w studio lub otoczony bohaterami filmu. Jest to subtelność osiągnięta bez wrażenia nadmiernej psychoakustycznej obróbki i sztucznych efektów.

Unikalny design


Charakterystyczna stylistyka urządzeń Lexicon emanuje dyskretnym luksusem. Szczotkowany, anodyzowany, aluminiowy panel czołowy o grubości 12-mm prezentuje się odważne i wyjątkowo. Solidne, 5-cm aluminiowe pokrętło zapewnia precyzyjną regulację głośności i wygodne potwierdzanie opcji menu, a podwójna linia przycisków – elegancką prostotę i funkcjonalność. Opcje menu są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym dla marki Lexicon kolorze niebieskim. Ikoniczne firmowe logo jest wyfrezowane w aluminiowym panelu, umacniając wrażenie solidności.

WIĘCEJ DRAMATURGII Z OBRAZU TELEWIZYJNEGO


Dolby Vision ™ to udoskonalony standard HDR. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych w najnowocześniejszych kinach, Dolby Vision zapewnia lepszy obraz, osiągnięty dzięki poprawionej wydajności wyświetlania danych na ekranie. Ponieważ Dolby Vision to standard HDR preferowany przez największe studia filmowe, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia on dostęp do większej liczby programów i filmów.

Cechy:
• Logic7 Immersion 
• Dolby Atmos i DTS: X z dekodowaniem 7.2.4 oraz 11.1 wyjściami pre-amp
• Zgodny z Dolby Vision
• 4k (UHD) HDMI2.0a z HDCP2.2 w strefie głównej i drugiej
• 7 wejść HDMI, 3 wyjścia HDMI, kompatybilne z ARC
• Dirac Live® do korekcji akustycznej pomieszczenia 
• Spotify® Connect
• Audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus CS42528
• Wzmacniacze w klasie G
• Tylny panel: Ethernet, RS232, triggery strefy głównej i drugiej
• Darmowa aplikacja sterująca 


Wyjściowa moc ciągła, na kanał, przy 8 Ω / 4 Ω
Wyjściowa moc ciągła, na kanał, przy 8 Ω / 4 Ω
2 pracujące kanały, 20 Hz – 20 kHz, < 0.02 % THD 120 W / 200 W
2 pracujące kanały, 1 kHz, 0.2 % THD 130 W / 210 W
7 pracujących kanałów, 1 kHz, 0.2 % THD 100 W / 180 W
Szumy i przydźwięk (filtr A) < 0.15 mV
Wejścia liniowe stereo
Maksymalny poziom wejściowy 4.5 V RMS
Czułość nominalna (do wyboru) 1 V, 2 V, 4 V
Impedancja wejściowa 47 kΩ
Stosunek sygnał/szum (filtr A, 100 W, normal / stereo direct) 100 dB / 120 dB
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz (+/- 0.2 dB)
Wyjścia przedwzmacniacza
Nominalny poziom na wyjściu 1 V RMS
Impedancja wyjściowa 560Ω
THD+N (2 0Hz – 20 kHz) -100dB
Wejścia słuchawkowe
Maksymalny poziom wyjściowy dla 32 Ω 2 V RMS
Impedancja wyjściowa < 5 Ω
Ogólne
Napięcie zasilania 220-240 V, 50-60 Hz
Zużycie energii (moc maksymalna) 1.5 kW (rozpraszanie cieplne: ok. 5200 BTU / h)
Zużycie energii (urządzenie włączone) 100 W (rozpraszanie cieplne: ok. 340 BTU / h)
Zużycie energii (tryb czuwania) < 0.5 W
Wymiary
S x G (z zaciskami głośnikowymi) x W (z nóżkami) 433 x 425 x 171 mm
Waga (netto) 16.7 kg
Waga (w opakowaniu) 20 kg
AUTORYZOWANI DEALERZY
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans