Lexicon MC-10

Lexicon MC-10


Procesor dźwięku przestrzennego Lexicon MC-10 zapewni bezkompromisową jakość dźwięku i obrazu w domowym kinie. Dzięki obsłudze formatów dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS i DTS: X 3D, systemowi korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live, algorytmowi dźwięku przestrzennego Logic7 Immersion™  i dwunastu zbalansowanym wyjściom audio, zapewni on niepowtarzalne wrażenia audiowizualne i elastyczność konfiguracji.

Lexicon MC-10 został zaprojektowany tak, by ​​ zapewnić maksymalną efektywność komponentów systemu AV klasy premium. Wyeliminowano tu mniej istotne funkcje i skoncentrowano się na tych najważniejszych tak, aby otrzymać najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku i konwersji sygnałów audio-video, a także bezkompromisowy transfer analogowego sygnału audio za pomocą złącz symetrycznych i liniowych, które mogą pracować równocześnie. Sekcje video i audio są zaprojektowane pod kątem obecnych i przyszłościowych standardów. Procesor Lexicon MC-10 został wyposażony w HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K Ultra HD i 3D i jest kompatybilny z Dolby Vision.

Audiofilski przetwornik 24 bit / 192 kHz, korektor akustyki pomieszczenia Dirac Live®, pełna skala dynamiki i niskie zniekształcenia zapewniają krystalicznie czyste brzmienie muzyki i filmów. Opatentowany przez firmę Harman system Logic 7 Immersion™ pozwala słuchaczowi otoczyć się bogatym i naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa audio i video 4K, sterowanie sygnałem podczerwieni, triggery oraz wyjścia XLR i RCA sprawiają, że Lexicon MC-10 to urządzenie, które spełni wymagania zaawansowanych miłośników domowego kina.

Audiofilska jakość


Lexicon MC-10 do konwersji A/D i D/A wykorzystuje przetwornik Cirrus CS42528 o parametrach 24 bit / 192 kHz, oferujący zakres dynamiki 114 dB i zniekształcenia THD+N na poziomie -100 dB. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niezrównanej czystości dźwięku.

Elastyczność


Dzięki dekodowaniu sygnału 7.2.4 i zbalansowanym wyjściom XLR 11.1, niezależnej drugiej strefie z sygnałem video 4k, możliwości sterowania sygnałem IR, triggerami, a także przez RS232 i Ethernet, MC-10 oferuje wyjątkową elastyczność i wygodę użytkowania.

Logic7 Immersion™


Lexicon ma bogatą historię w profesjonalnym przetwarzaniu dźwięku cyfrowego, a produkty tej firmy można znaleźć w wielu studiach nagraniowych światowej sławy. Ten zwycięski rodowód Grammy jest widoczny w MC-10 z autorskim systemem Logic7 Immersion™, w pełni wykorzystującym głośniki górne i zapewniającym słuchaczowi naturalny, trójwymiarowy dźwięk. Zaprojektowany przez naukowców i inżynierów Lexicon, Logic 7 Immersion zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że poczujesz się jak w sali koncertowej, podczas sesji nagraniowej z muzykami w studio lub otoczony bohaterami filmu. Jest to subtelność osiągnięta bez wrażenia nadmiernej psychoakustycznej obróbki i sztucznych efektów.

Unikalny design


Charakterystyczna stylistyka urządzeń Lexicon emanuje dyskretnym luksusem. Szczotkowany, anodyzowany, aluminiowy panel czołowy o grubości 12-mm prezentuje się odważne i wyjątkowo. Solidne, 5-cm aluminiowe pokrętło zapewnia precyzyjną regulację głośności i wygodne potwierdzanie opcji menu, a podwójna linia przycisków – elegancką prostotę i funkcjonalność. Opcje menu są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym dla marki Lexicon kolorze niebieskim. Ikoniczne firmowe logo jest wyfrezowane w aluminiowym panelu, umacniając wrażenie solidności.

WIĘCEJ DRAMATURGII Z OBRAZU TELEWIZYJNEGO


Dolby Vision ™ to udoskonalony standard HDR. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych w najnowocześniejszych kinach, Dolby Vision zapewnia lepszy obraz, osiągnięty dzięki poprawionej wydajności wyświetlania danych na ekranie. Ponieważ Dolby Vision to standard HDR preferowany przez największe studia filmowe, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia on dostęp do większej liczby programów i filmów.


Cechy:
Logic7 Immersion™ 
Dolby Atmos i DTS: X z dekodowaniem 7.2.4 oraz 11.1 wyjściami pre-amp
Zgodność z Dolby Vision
4k (UHD) HDMI2.0a z HDCP2.2 w strefie głównej i drugiej 
7 wejść HDMI, 3 wyjścia HDMI, kompatybilne z ARC
Dirac Live® do korekcji akustycznej pomieszczenia 
Spotify® Connect
Audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus CS42528
12 zbalansowanych wyjść XLR oraz 12 liniowych wyjść RCA
Wyjście słuchawkowe i wejście AUX na frontowym panelu
Tylny panel: Ethernet, RS232, Triggery strefy głównej i drugiej
Darmowa aplikacja sterująca

Sugerowana cena detaliczna: 25 900 zł


Wejścia liniowe stereo
Maksymalny poziom wejściowy 4.5 V RMS
Czułość nominalna (do wyboru) 1 V, 2 V, 4 V
Impedancja wejściowa 47 kΩ
Stosunek sygnał/szum (filtr A, 100 W, normal / stereo direct) 100 dB / 120 dB
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz (+/- 0.1 dB)
Wyjścia przedwzmacniacza
Nominalny poziom na wyjściu 1 V RMS
Impedancja wyjściowa 560 Ω
THD+N (20 Hz – 20 kHz) -100 dB
Wyjście słuchawkowe
Maksymalny poziom wyjściowy dla 32 Ω 2 V RMS
Impedancja wyjściowa < 5 Ω
Ogólne
Napięcie zasilania 220-240 V, 50-60 Hz
Zużycie energii (moc maksymalna) 50 W (rozpraszanie cieplne: ok. 170 BTU / h)
Zużycie energii (urządzenie włączone) 50 W (rozpraszanie cieplne: ok. 170 BTU / h)
Zużycie energii (tryb czuwania) < 0.5 W
Wymiary S x G (z zaciskami głośnikowymi) x W (z nóżkami) 433 x 425 x 171 mm
Waga (netto) 10.25 kg
Waga (w opakowaniu) 14.25 kg
AUTORYZOWANI DEALERZY
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans